KRIM LJUBLJANA - HCM BAIA MARE: 27-33 (15-16)

Echipa din Baia Mare a debutat cu un succes clar în actualul sezon, dar jocul echipei HCM nu a fost cel pe care îl așteptau iubitorii de handbal, având o evoluție mai slabă, cu multe greșeli la partida KRIM LJUBLJANA în primul joc din grupa „A" în Liga Campionilor. Totuși, formația maramureșeană a condus în permanență, deși au jucat în deplasare, iar româncele au intrat la pauză cu un gol avans: 15-16.

În repriza a doua, jocul băimărencelor s-a schimbat mult în bine, franțuzoaica Allison Pinean și Ungureanu făcând desprinderea echipei în min. 34: 16-20, apoi în min. 56 scorul era 25-31, partida încheindu-se la o diferență de 6 puncte pentru maramureșence. Patricia Vizitiu și olandeza Louise Abbingh s-au evidențiat în acest joc.