FOTBAL - Egal în al 3-lea amical, ASA Târgu-Mureș - Qarabag Agdam 0-0

ASA Târgu-Mureș a disputat sâmbătă, 31 ianuarie, un nou joc amical în Antalya, de această dată în compania formației azere Qarabag Agdam, lider în prima divizie. Rezultatul final a fost 0-0. Liviu Ciobotariu a început jocul cu: Stăncioiu - Feussi, M. Constantin, Balaur, Sepsi - Ndoye. Mureșan - Szekely, Goga, Hora - Axente. Partida a fost una echilibrată, cu un joc bărbătesc, dar fără durități. Primele minute ale reprizei au aparținut formației noastre, prin Ndoye și Axente. Vârful formației noastre a avut două ocazii importante, în prima situație șutând în portar, iar în a doua puțin pe lângă poartă. De partea cealaltă, azerii s-au apărat și au atacat în rare rânduri, acțiuni finalizate cu șuturi spre poarta lui Stăncioiu. La pauză au ieșit de pe teren Feussi, Mureșan, Szekely, Goga, Hora și Axente, înlocuiți în ordine de Velayos, Gorobsov, Amauri, Voiculeț, Zicu și Manolov. Tot ASA a fost echipa aflată la conducerea jocului, dar ocaziile importante au lipsit, cele două formații duelându-se mai mult la centrul terenului. În minutul 65, Amauri este angajat în adâncime și este tras de tricou de un apărător advers. Centralul dictează lovitură liberă și cartonaș roșu. Gorobsov trimite în zid.

Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat Viciu, Hanca, S. Ilie care i-au înlocuit pe Stăncioiu, Ndoye, Sepsi. În următoarea partidă, ASA va întâlni pe Terek Groznyi, din prima ligă rusă. Jocul este programat joi, 5 februarie.