HANDBAL FEMININ, LIGA CAMPIONILOR - HCM BAIA-MARE - VIBORG: 32-22

Interes enorm la Baia Mare, pentru cel mai important meci de handbal al sezonului: Campioana României a întâlnit, duminică seara, pe fosta regină a Europei, Viborg, campioana Danemarcei.

A fost mare forfotă în Baia Mare pentru această partidă hotărâtoare pentru calificarea HCM.

La ora începeri partidei, în sală au fost peste 3.000 de iubitori veniţi să-şi susţină echipa favorită, care s-a instalat la conducere, încă din primele minute, iar la pauză scorul fiind: 17-11.

Aşa a continuat jocul foarte bun al fetelor noastre, iar portarul Paula Ungureanu a fost cea mai bună de pe teren, a fost un adevărat paravan de care danezele au trecut foarte greu. În minutul 40, scorul era: 22-15, în minutul 54, scorul era: 29-19. Jocul s-a încheiat cu un scor incredibil 32-22 pentru echipa gazdă, la zece goluri diferenţă. După acest succes, HCM s-a calificat în semifinalele Campionilor Europeni.