Luptătorul Rareș Popescu a cucerit medalia de bronz

În perioada 24-26 aprilie, la Craiova, a avut loc Campionatul Național Individual de juniori la lupte libere. Au participat cei mai buni luptători din țară, sportivi cu vârste cuprinse între 18 și 20 de ani. De la Clubul Sportiv Școlar Târgu-Mureș cel mai bun rezultat l-a obținut sportivul Rareș Popescu la categoria 84 de kg, acesta clasându-se pe locul III și a obținut medalia de bronz. Rezultatul sportivului pregătit de profesorul Gyarmati Ferenc este foarte valoros, Rareș Popescu fiind la primul an de juniori, abia împlinind vârsta de 18 ani. La categoria 120 de kg, Ursuly Dorin, de la Clubul Sportiv Școlar Reghin, a fost și el aproape de podium clasându-se pe locul V. Dorin este pregătit de profesorul Peres Miklos.