S-a tras cortina în Liga a III-a

Campionatul Ligii 3 s-a încheiat sâmbătă. Ambele formaţii mureşene au fost învinse în deplasare în ultima etapă a sezonului competiţional 2014-2015. Avântul Reghin a pierdut 1-3 cu Gloria Progresul. Pentru reghineni a marcat Ungur în minutul 56. La Turda, formaţia FC Arieşul a câştigat cu 4-1 în compania echipei CS Iernut. Pentru iernuţeni a înscris Cheţan în minutul 71. Alte rezultate consemnate în runda cu numărul 26, seria V: Unirea Dej - FC Zalău 2-4,CSC Sânmartin - Sănătatea Cluj 3-0, CSM Sighetu Marmaţiei - Metalurgistul Cugir 2-3, Industria Galda - CS Oşorhei 2-1 şi Unirea Jucu - FCM Baia Mare 2-1.

Formaţia FCM Baia Mare a promovat în Liga 2. Au retrogradat în Liga 4 echipele Unirea Dej şi Sănătatea Cluj. Avântul Reghin a încheiat sezonul competiţional pe locul 9 cu 33 de puncte şi un golaveraj de 25-37, respectiv 9 victorii, 6 egaluri şi 11 înfrângeri. Echipa CS Iernut s-a clasat la final pe locul 12 cu 26 de puncte şi un golaveraj de 42-67, respectiv 8 victorii, 2 egaluri şi 16 înfrângeri.