City'us Târgu-Mureş a suferit primul eşec al sezonului

În primul derby al sezonului, City'us Târgu-Mureş a fost învinsă pe teren propriu de Autobergamo Deva. Rezultatul final, 5-2 pentru deveni, a fost unul conform situaţiei din teren, oaspeţii părând mult mai motivaţi şi determinaţi pentru a obţine cele 3 puncte puse în joc. Diferenţa de 3 goluri a venit în chiar primele 10 minute de joc, după grave neatenţii în apărarea târgumureşenilor. Pânzaru, minutul 6, C. Matei, minutul 10 şi, din nou, Pânzaru, minutul 11, au stabilit un parţial de 0-3. Paulo Ferreira înscrie în minutul 18, iar la cabine, devenii intră cu un avantaj de două goluri. În repriza secundă, City'us a atacat cu portar jucător, dar nu a reuşit să înscrie, oaspeţii apărându-se foarte bine. Mai mult, la una dintre faze, portarul Toniţa reuşeşte să înscrie din propriul careu. Cu 5 greşeli acumulate în partea a doua, City'us se expune şi mai mult, iar la un contraatac, Carlao blochează cu mâna în afara careului, iar lovitura liberă este transformată de C. Matei. Ultimul gol al meciului este înscris de Cesar Ribeiro, dar diferenţa era mult prea mare pentru a fi recuperată. Rezultat final, City'us - Deva 2-5, iar campioana suferă primul eşec al sezonului. Sâmbătă, 7 noiembrie, de la ora 17, tot în Sala Sporturilor, City'us va întâlni pe Sepsi Sf. Gheorghe, într-o partidă din etapa a X-a.