Gabi Matei susține că a fost lovit cu capul de un adversar: „Amețeală, ce să văd? Își bat joc de noi!"

Fostul stelist Gabi Matei a fost protagonistul unui moment cu tentă amuzantă, la meciul dintre CFR Cluj și ASA Tg.-Mureș, din sferturile Cupei Ligii la fotbal. Fundașul dreapta al echipei lui Dan Alexa susține că a fost lovit cu capul în figură de un adversar chiar în fața arbitrului de margine, pe care l-a acuzat că nu a luat nicio decizie. Matei (26 de ani)

s-a ales cu un semn deasupra ochiului stâng și a avut nevoie de îngrijiri medicale la marginea terenului, după ce a protestat vehement și chiar s-a pus în genunchi și s-a închinat în fața centralului Iulian Călin. Momentul loviturii nu a fost prins pe transmisia meciului, dar arbitrul l-a avertizat în cele din urmă cu un cartonaș galben pe Tiago Lopes, cel care a fost implicat în duelul cu fundașul dreapta de la ASA. „Îmi dă direct cap în gură și ăla de la margine (n.r. arbitrul de margine) nu se bagă! Amețeală, ce să văd? Pune camera, să vadă toată lumea! Își bat joc de noi ", a spus Gabi Matei, în timp ce primea îngrijiri medicale pe marginea terenului. Incidentul s-a produs în repriza a doua, la scorul de 0-0. În cele din urmă, ASA s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii, după 1-1 la finalul a 90 și 120 de minute și 5-4 la loviturile de departajare.