City'us Târgu-Mureș - FK Odorheiu Secuisc 1-7

În etapa a 4-a a Ligii 1 la futsal, City'us Târgu-Mureș a pierdut pe teren propriu în fața celor de la FK Od. Secuiesc, scor 1-7. Un rezultat însă total mincinos, după evoluția jocului, adversarii detașându-se pe fondul oboselii jucătorilor noștri, antrenorul Kacso Endre fiind nevoit să se bazeze pe un lot de 8 jucători, cu multe accidentări survenite în ultimele zile. Mai mult, în timpul primei reprize, lui Szabo Zsolt i-a recidivat accidentarea și nu a mai putut continua jocul. Un rezultat mincinos dacă ținem cont de primele 17 minute ale reprizei întâi. Numeroase ocazii la poarta lui Grigoraș, bare, ratări în situații de unu la unu. În cealaltă poartă, Tătar a făcut adevărate minuni, scorul păstrându-se 0-0. Oaspeții au punctat în urma unei faze fixe și a unui contraatac, pentru un 2-0 la pauză. Din păcate, așa cum era de așteptat, efortul din prima repriză s-a resimițit în partea secundă, harghitenii reușind 5 goluri în intervalul 24-30. Unicul gol al echipei noastre a fost înscris de Alex Pop, în minutul 27. City'us rămâne fără punct după primele 4 etape ale sezonului și va juca în etapa următoare la Timișoara, cu Informatica.