Sabrina Maneca Voinea, locul patru în finala de la sol, la Mondialele din Belgia

Sportiva română Sabrina Maneca Voinea s-a clasat pe locul al patrulea în finala de la sol, duminică, la cea de-a 52-a ediție a Campionatelor Mondiale de gimnastică artistică de la Anvers, în timp ce americanca Simone Biles a cucerit medalia de aur. Maneca Voinea a fost notată cu 13,766 puncte, la doar 200/1000 de medalia de bronz, obținută de brazilianca Flavia Saravia (13,966). Simone Biles s-a impus cu 14,633, fiind urmată de brazilianca Rebeca Andrade, cu 14,500. Pentru Biles, medalia de la sol reprezintă al 23-lea titlu mondial din palmaresul său. La Anvers, Biles a luat aur cu echipa, la individual compus, la sărituri, bârnă și sol.