Handbalistele junioare 2 de la CSM Tg. Mureș debutează cu victorie în 2024

În primul meci din acest an calendaristic, echipa de handbal junioare 2 de la CSM Tg. Mureș a primit vizita fetelor de la ACS Sporting Ghimbav, pe care le-a învins cu 37-27 (23-9). Pentru CSM Tg. Mureș au marcat: Lăcătuș Sonia 10, Oltean Alexia 7, Coman Daria 5, Tarcău Mara 4, Covrig Nicoleta 2, Rusu Daria 2, Marinescu Mara 2, Mureșan Bianca 2, Bucur Iasmina 1, Ormenișan Raluca, Székely Tímea 1. O evoluție excelentă au avut toți cei trei portari: Lanțoș Ilinca, Avram Iulia și Hădărean Mara. “Toate fetele care au intrat de pe bancă, atât în prima repriză, cât și în a doua, au făcut-o foarte bine. Acest joc consistent a dus la diferența maximă, scorul arătând în minutul 45:31-14. Toate fetele de pe foaia de joc și-au adus contribuția la spectacolul din sala de sport. Suntem mândri de fetele noastre! Forța CSM Tg. Mureș!, a afirmat Laurențiu Pop, antrenor CSM Tg. Mureș.