Victorie mare pentru CSM București la Gyor

Campioana României la handbal feminine a reușit un rezultat mare în etapa a douăsprezecea din grupa A a Ligii Campioanelor, câștigând cu 26-24 pe terenul singurei echipe din competiție care avea maximum de puncte. CSM București a făcut o primă repriză excelentă la Gyor, intrând la pauză cu șase goluri avans. În minutul 46, campioana României avea 22-17, însă a avut o perioadă neinspirată în atac, iar Nze Minko a egalat la 22 în minutul 52. S-a mers cap la cap în următoarele cinci minute, iar de la 24-24 Davidsen a avut câteva intervenții care au adus echipei sale o victorie mare și revenirea pe locul 3 în grupă. În runda următoare, CSM București va juca acasă cu Bietigheim duminică, 11 februarie.