Avântul Reghin şi CS Iernut s-au impus în Liga a III-a

În Liga a III-a la fotbal s-au disputat meciurile din cadrul etapei a 11-a. Formaţiile Avântul Reghin şi CS Iernut au câştigat meciurile disputate pe teren propriu. Avântul Reghin - FC Bistriţa 4-0. Au marcat pentru echipa gazdă Lorand Dezsi (minutul 20 şi 52), Andras Fulop (43) şi Adrian Murar (90). CS Iernut - Recolta Dorolţ 4-1. Au înscris pentru CS Iernut: Liviu Cheţan (minutul 7), Istvan Fekete (62), Mircea Ungur (82) şi Ilie Roman (90+3). Pentru oaspeţi a marcat Ciprian Rebedea (minutul 41). Cea de-a treia formaţie din Seria 5, ASA Târgu-Mureş II, a pierdut acasă, scor 0-2 cu ACS Comuna Recea. Iatăşi celelalte rezultate consemnate în această etapă: Unirea Jucu - Sănătatea Cluj 1-1, CS Oşorhei - AFC Hermannstadt 1-2, Metalurgistul Cugir - Gaz Metan Mediaş II 3-0, Viitorul Ulmeni - Unirea Dej 1-1.