City'us Târgu-Mureș, în finala Campionatului Național la futsal!

City'us Târgu-Mureș a învins cu 5-3 în partida a doua din semifinalele play-off-ului Ligii 1 și s-a calificat în finala campionatului național, pentru al 6-lea an la rând. Victoria de la Deva a fost adusă de golurile reușite de Mimi Stoica (17, 40, 40) și Al-Ioani (28, 32). Pentru gazde au punctat Ignat (12, 35) și Obadă (40). În minutul 18, Paulo Ferreira a primit al doilea cartonaș galben, pentru o intervenție la minge, și a fost eliminat de pe teren. Portarul Carlao a apărat lovitura de la 10 metri, iar în cele două minute de inferioritate, City'us nu a primit gol. În finala campionatului, târgumureșenii vor întâlni pe FK Od. Secuiesc, care a trecut în 3 partide de Dunărea Călărași, ultimul joc încheindu-se cu rezultatul de 4-3, după prelungiri.

Primul joc al finalei este programat săptămâna viitoare, la Târgu-Mureș, iar următoarele două la Odorheiu Secuiesc.