Victorie și eșec în Liga III

În penultima etapă din cadrul Ligii a III-a, Seria V, formația Avântul Reghin a învins cu scorul de 2-1, pe teren propriu, echipa Unirea Dej. Pentru reghineni au marcat N. Csog în minutul 65 și Oct. Moldovan în minutul 70, iar pentru oaspeți a înscris A. Moldovan în minutul 17. Cealaltă echipă mureșeană, CS Iernut, nu a avut sorți de izbândă pe teren propiu în fața formației Unirea Jucu, care a câștigat cu scorul de 3-1. Pentru CS Iernut a înscris Fekete în minutul 80 din penalty, respectiv pentru Jucu au marcat Mândrușcă (minutul 2), Mănăsturean (minutul 57) și Coc (minutul 70 - autogol). Alte rezultate consemnate în această rundă: Sănătatea Cluj - FC Gloria Progresul 1-0, Metalurgistul Cugir - CSC Sânmartin 4-0, CS Oșorhei - CSM Sighetu Marmației 1-0, FC Zalău - FC Arieșul 1907 Turda 2-1 și FCM Baia Mare - Industria Galda 3-0. Formația FCM Baia Mare a promovat matematic în Liga 2, ea conducând în clasament cu 57 de puncte înaintea ultimei etape, locul 2 fiind ocupat de Metalurgistul Cugir cu 52 de puncte. Echipa Avântul Reghin se află pe locul 8 cu 33 de puncte, iar CS Iernut pe locul 11 cu 26 de puncte.