Am avut dreptul să visăm

După primele 45 de minute ale partidelor de joi seara de pe Trans-Sil şi de la Iaşi, eram campioni. Am visat frumos, ne gândeam că se poate întâmpla. Din păcate, în repriza secundă am dat cu piciorul şansei de a ridica trofeul destinat învingătorilor, în faţa propriilor suporteri. Poate aşa a fost să fie. Este dureros, dar trebuie să trecem peste acest moment, inevitabil în sport, şi să ne bucurăm de ce am realizat. Gabi Mureşan a deschis scorul, în minutul 38, din penalty, dar oaspeţii au întors rezultatul, în minutele 67, prin Tudorie şi 90+5, prin Helder Tavares. La 1-0, formaţia ASA a avut şansa desprinderii, dar Zicu a trimis cu capul pe lângă poartă, din 6 metri. Pe final, Mureşan şi Voiculeţ puteau aduce victoria, dar portarul oaspeţilor a refuzat bucuria unui stadion întreg. Pentru ultima reprezentaţie din acest sezon, au urcat pe scenă: Stăncioiu - Hanca (82-Ndoye), M. Constantin, Bejan, S. Ilie - Mureşan, Gorobsov - Zicu (68-Goga), Voiculeţ, Bumba - Manolov (22-Axente). Mulţumim tuturor pentru acest sezon excelent. Am reuşit împreună o performanţă deosebită, ASA Târgu-Mureş este vicecampioana ediţiei 2014/2015 şi va evolua în viitoarea ediţie a UEFA Europa League. Mulţumim ASA, mulţumim Târgu-Mureş!