ASA Târgu-Mureș, eliminată din Cupa Ligii. Concordia - ASA 1-0

Surpriză în primul meci din cadrul sferturilor de finală ale Cupei Ligii! Concordia a eliminat vicecampioana României, ASA Târgu-Mureș, după victoria cu 1-0 de pe teren propriu. Echipa lui Cristiano Bergodi ar fi putut deschide scorul în minutul 18, însă Ousmane N'Doye a ratat lovitura de pedeapsă obținută de Voiculeț, după faultul lui Bruno Madeira. Chiajna a reușit singurul gol al meciului, în minutul 37. Fundașul Ionuț Balaur a înscris în propria poartă, după o gafă a portarului Viciu. ASA a replicat, dar Luis Pedro a trimis în bară înainte de pauză. Voiculeț a trecut și el pe lângă egalare în repriza secundă, după ce șutul acestuia a trecut puțin pe lângă poartă. S-a terminat 1-0 pentru Concordia, care merge în semifinale, în timp ce Cristiano Bergodi a suferit prima înfrângere pe banca tehnică a vicecampioanei României. Pentru echipa ASA au evoluat: Viciu - Golanski, I. Gonzalez, Balaur, Velayos - Gorobsov, Ndoye - Hanca, Voiculeț (80-Brandan), Pedro (62-Romario) - Axente (73-Manolov). Sâmbătă, ASA va întâlni în deplasare, pe Dinamo, în prima etapă a returului Ligii 1.