CSM Sighișoara pierde la limită primul meci al sezonului din Liga Zimbrilor

Joc deosebit de echilibrat la Sighișoara, în prologul rundei inaugurale a primului eșalon masculin de handbal. Nou promovata CSM Sighișoara a jucat de la egal la egal cu deținătoarea Cupei României, CSM Constanța, care s-a impus la limită, 25-24. De altfel, cele două echipe au mers cap la cap pe toată durata partidei, sighișorenii conducând în mai multe rânduri. Gazdele au egalat la 24 în minutul 52, după care, până la final, s-a mai marcat doar o dată, Gabriel Ilie înscriind golul victoriei în minutul 55. Sighișoara: Țenghea - Asoltanei 7, Teca 5, Căpățână 3, Leordean 3, Olaru 2, Șomlea 2, Csepreghi 2, Dobra, Vancea, Mărginean. Antrenor: Marius Stavrositu. Constanța: Vasile, Rusu - Stankovic 6, Andrei 4, Aliokhin 4, Ravnic 3, Căbuț 2, Komogorov 2, Ilie 2, Nistor 1, Drăgan 1, Caba, Vegar, Susanu. Antrenor: George Buricea.