A.c.s. Sâncrai-Nazna - Atletic Tg-Mureș 6-2!

Ce plăcut este să trăiești atmosfera aceea de meci de fotbal, mai ales știind faptul că joacă echipa locală, ambasadoarea iubitorilor de fotbal din comuna noastră! Am retrăit astăzi acele sentimente pe care numai jocul cu mingea de fotbal și le poate da, indiferent că ești jucător sau simplu spectator!

Primul meci ,,acasă” a adus și prima victorie pe teren propriu!

Un meci plăcut, echilibrat în prima repriză, în care echipa oaspete a prestat un joc bun, ceea ce a și făcut ca să conducă la pauză cu scorul de 1-0. A doua repriză a fost dominată de echipa noastră printr-un joc cursiv care a dus și la înscrierea golurilor. Am avut o echipă combativă cu un Pop Solovăstru în zi de gol (a înscris patru goluri), impulsionată la mijloc de Pop Bogdan și Ludușan Andrei (1 gol) ca un adevărat căpitan de echipă. A mai înscris pentru noi Bocicor Raul. Am dat câteva nume, dar toată echipa merită aplauzele noastre. Să nu uităm de Romulus Miclea, care a gestionat foarte bine de pe margine partida, ceea ce a dus la această spectaculoasă victorie!

Mulțumim băieți!

Un gând bun pentru spectatorii prezenți la meci!

Meciul următor va avea loc sâmbătă, 23.09.2023, în deplasare, în compania echipei din Miercurea Niraj.