ASA s-a impus cu 2-0 în amicalul cu Foresta Suceava

Într-un meci amical disputat joi după-amiaza pe stadionul Trans-Sil, ASA Târgu-Mureş a învins cu 2-0 divizionara secundă Foresta Suceava, formaţie pregătită de Adrian Iencsi. Golurile au venit în prima repriză şi au fost înscrise de Octavian Ursu, în minutul 33 şi Gabriel Matei, în minutul 40. Dario Boneti a început partida cu: Stăncioiu - G. Matei, Ferran Monzo, Tony de Queiroz, Fran Garcia - Carles Embuena - Zicu, Ursu, E. Dică, Borza - Kuku. Prima schimbare a fost efectuată în minutul 28, Tony, uşor accidentat, fiind înlocuit de Cordoş. La pauză pentru ASA au intrat Bucur, Oliva, Luduşan, Hamed, în locul lui Fran Garcia, E. Dică, Borza şi Kuku. Alte modificări la ASA s-au petrecut în minutul 63, părăsind terenul de joc Stăncioiu şi Bucur, înlocuiţi de Viciu şi Dobrosavlevici. În minutul 66 a intrat Candrea, în locul lui G. Matei, în minutul 70 a ieşit Ursu, înlocuit de Feketics, iar în minutul 85, Chertes l-a înlocuit pe Ferran Monzo. Gerard Oliva este un atacant spaniol, în vârstă de 26 de ani, care a mai jucat la formaţiile Logrones, Numancia, Atletico Madrid B, Huesca, SV Ried, Murcia, Compostela şi Hospitalet.