Olimpia Cluj a cucerit cel de-al șaptelea titlu consecutiv. ASA Tg.-Mureș a încheiat pe locul 4

Olimpia Cluj a dominat și acest sezon! Ardelencele au adus în vitrina clubului cel de-al șaptelea titlu consecutiv, la capătul unui sezon în care a bătut toate recordurile! Campioana a câștigat toate partidele, marcând 143 de goluri! A primit doar 7! Câștigătoare și a Cupei României, Olimpia bifează astfel al șaselea event din istorie. Fetele de la Olimpia Cluj au primit sâmbătă trofeul, tricourile și medaliile de campioane! Festivitatea de premiere a avut loc la finalul partidei cu Navobi Iași, reeditarea finalei Cupei României din acest sezon, câștigată tot de Olimpia, scor 5-0. În partida programată sâmbătă, elevele lui Marius Suller s-au impus din nou, de data aceasta cu scorul de 7-2. Astfel, devenind din nou campioana României la fotbal feminin, Olimpia Cluj va reprezenta iarăși fotbalul românesc în UEFA Women's Champions League, cea mai importantă competiție intercluburi din lume. Formația ASA Tg.-Mureș a terminat pe locul 4 în clasament.